Vombat (CS)

Nyní, když se Vaše dítě pohybuje, je podlaha jeho hřištěm. V této věkové skupině vám ukážeme, jak využít právě podlahu a učinit z ní výhodnou pomůcku při rozvoji Vašeho malého lezce. Je to v podstatě levné a snadné, ale musíte zajistit, aby to bylo také bezpečné místo, ve kterém se může Vaše dítě svobodně toulat a prozkoumávat svět. Ukážeme Vám mnoho typů týkající se hudby, rytmu a pohybu, úspěšných masážních technik, nápadů pro pohybové aktivity a hry, které Vaše dítko rozesmějí.

Pro kojence je plazení a posléze lezení po čtyřech velmi důležité pro vývoj páteře, zádových a krčních svalů, stejně jako pro inhibici primitivních reflexů spojených s vývojem posturálních reflexů. Lezení je také klíčové pro rozvoj smyslů, které stimuluje pozdější integraci obou stran mozku.

Doporučujeme rodičům, aby neposazovali své děti, dokud to nedokážou samy. Žádné dítě by nemělo být posazováno bez podpory, dokud nebude schopno se posadit samo a nebude zafixován tzv “parachute” reflex.

Nespěchejte na Vaše dítě, nechtějte, aby chodilo dříve, než je jeho tělo a mozek připraven. Opravdu není třeba spěchat. Chodit budou dalších 80 let. Je důležité nejprve zavést základní vzorce, které připraví Vaše dítě na chůzi.